Turnaj v minifotbalu

08.05.2023

Ve čtvrtek 4. května se konal na fotbalovém stadionu ve Žďáru nad Sázavou turnaj v minifotbalu žáků 2. stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, mimo ZŠ Bohdalov také základní školy z Herálce, Svratky, Bobrové, Velké Losenice a žďárské školy Švermova a Palachova. Turnaj byl rozdělen do 2 skupin, naše škola byla zařazena do skupiny se ZŠ Herálec a ZŠ Svratka.

V základní skupině jsme se nejdříve utkali s pozdějším vítězem skupiny z Herálce, i přes statečný výkon naši chlapci prohráli 4:1. Ve druhém a velmi vyrovnaném zápase se ZŠ Svratka sehráli bohdalovští velmi dobré utkání a po nervy drásajícím konci jsme vyhráli 2:1. V semifinále jsme se utkali s vítězem skupiny A - ZŠ Palachova, která byla favoritem celého turnaje. Po prvním poločase, který jsme prohráli 1:4 vše vypadalo jako jasná záležitost, se nám zlepšeným a důrazným výkonem v 2. poločase podařilo zápas pořádně zdramatizovat, když jsme snížili stav na 3:4. Obrat se však bohužel nekonal a zápas skončil konečným výsledkem 3:5. Další utkání už se nehrála, vítězové obou semifinále (ZŠ Palachova a ZŠ Herálec) postupují do okresního finále ve Velkém Meziříčí. (foto)