Úspěch v okresní soutěži

08.10.2023

Ve středu 4. října se žáci 6.–9. třídy naší školy zúčastnili již tradičního okresního finále v přespolním běhu základních a středních škol, které se opět konalo ve sportovním areálu Martina Koukala u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou. Naši žáci soutěžili v kategoriích III. (6. a 7. třída dívky a chlapci) a IV. (8. a 9. třída dívky a chlapci).

Jako první závodila žákyně 7. třídy Káťa Zadražilová, která ve své III. kategorii dívek obsadila po vyčerpávajícím běhu terénem v délce 1 500 metrů skvělé 10. místo z celkového počtu 91 účastnic.

Druhý běh v pořadí obstarali chlapci ze III. kategorie, z naší školy byli reprezentováni Rudou Vomelou z 6. třídy a žáky 7. třídy Filipem Vytlačilem, Štěpánem Kopečkem a Pepou Vokounem. V konkurenci 102 závodníků se už po prvním kilometrovém okruhu (z celkové dvoukilometrové trasy) držel mezi prvními Ruda Vomela, který svým urputným výkonem vybojoval neuvěřitelné 2. místo, kdy za sebou nechal rovnou stovku závodníků. Za své výkony se nemuseli stydět ani další chlapci, Filip Vytlačil skončil na 21. místě, Štěpán Kopeček na 30. a Pepa Vokoun na 79. místě. Svými výkony obsadilo družstvo chlapců celkové 8. místo ze 17ti soutěžících družstev.

Ve IV. kategorii jsme měli po jednom účastníkovi ve skupině dívek i chlapců. Nela Prombergerová z 9. třídy obsadila na 1 500 m dlouhé trati krásné 39. místo z 85 závodnic, smůlu měl Jan Vilda z 9. třídy, který po nadějném začátku díky nešťastném došlapu v náročném terénu závod nedokončil. Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a těšíme se na další sportovní úspěchy. (foto)