Velikonoční jarmark

13.04.2022

Celý březen probíhaly ve škole přípravy na velikonoční jarmark a den otevřených dveří. Žáci pod vedením svých vyučujících v rámci hodin výtvarné a pracovní výchovy nebo v družině vyrobili spoustu nápaditých a krásných velikonočních dekorací - proutěné věnce, zápichy do květináčů, zajíce několika druhů, vlněná kuřátka, slepičky, ptačí hnízda, voňavá mýdla, keramické ozdoby, závěsné dekorace, linecké cukroví, sušenky, muffiny a spoustu dalších drobností.

V úterý 12. dubna odpoledne do krásně vyzdobené školy proudily davy lidí, kteří si mohli na sedmi prodejních stanovištích všechny naše výrobky prohlédnout a koupit si podle libosti ty, kterými zkrášlí o nadcházejících svátcích své domovy. V některých třídách bylo možné zhlédnout také filmy přibližující velikonoční zvyky a zdobení kraslic. Taktéž jsme pro návštěvníky připravili malou výstavku tradičních velikonočních předmětů, např. hrkaček, pečicích forem nebo kraslic. Akce se vydařila, všem se ve škole líbilo a doufáme, že se nám podařilo naladit všechny na blížící se svátky jara. (foto)