Výlet 6. třídy do lanového parku

17.06.2022

V úterý 14. června se žáci 6. třídy vydali na školní výlet do lanového parku Outdoor Domanín u Bystřice nad Pernštejnem. Počasí nám přálo, po cestě autobusem do Bystřice nad Pernštejnem jsme absolvovali 3 km dlouhou pěší "túru" k rekreačnímu areálu Borovinka. Jako první si žáci vyzkoušeli samotný lanový park, který se nachází přímo v lese ve výšce cca 4 metry mezi kmeny stromů. Po důkladném školení obsluhujícího personálu si žáci oblékli potřebné vybavení a mohli vyrazit vzhůru "do oblak". Na lanové stezce museli žáci absolvovat různě těžké překážky, někteří si dokonce dobrovolně zvolili náročnější cestu. Pro mnoho z nich to byl test fyzických i psychických sil, mnoho z nich překonalo vlastní strach a celou cestu nakonec zvládli, za což mají náš obdiv. Odměnou jim byl poslední úsek dráhy, kde se svezli na "lanové skluzavce". Poté jsme se odebrali k blízkému rybníku, kde už na nás čekaly 2 nafukovací koule pro aquazorbing. Všichni si tuto atrakci náramně užili, mít možnost se pohybovat po nemalém rybníku je přece jenom jiný zážitek než malý bazének na pouti. Poslední atrakcí našeho výletu byly airsoftové pistole. Všichni žáci vyfasovali potřebné vybavení pro tuto "střílečkovou" aktivitu, zájemci si dokonce mohli půjčit vojenské oblečení. Poté se žáci rozdělili do dvou skupin a absolvovali několik typů her na airsoftovém hřišti, které se nachází taktéž v lese a které simuluje opravdové bojiště. Nutno dodat, že většina žáků airsoft nikdy nehrála, všichni si tuto aktivitu ale náležitě užili. Poté jsme už plni zážitků vyrazili na cestu domů. (foto)