Výlet 7. třídy

09.06.2023

V úterý 6. 6. se žáci 7. třídy vydali na školní výlet do Moravského krasu, konkrétně na propast Macochu a do Punkevních jeskyní. Po příjezdu do Skalního mlýna u Blanska jsme nasedli na vláček, který nás odvezl až k Punkevním jeskyním. Nejdříve jsme zamířili k lanovce, která nás převezla na horní část propasti Macocha. Zde jsme si prohlédli propast z horního můstku a poté vyrazili na kratší pěší túru k dolnímu vyhlídkovému můstku a dále k vyhlídce Koňský spád. Po návratu na horní část Macochy a následném obědě někteří vyrazili "po svých" zpět k Punkevním jeskyním, ostatní rychleji opět lanovkou. Poté následovala komentovaná prohlídka Punkevních jeskyní, kde jsme mohli obdivovat úchvatnou krápníkovou výzdobu. Následně jsme se přesunuli na lodičky a projeli se po podzemní řece Punkvě se zastávkou v Masarykově dómě, kde jsme viděli nádherně osvětlenou bílou krápníkovou výzdobu. Poté jsme se už přesunuli zpět ke Skalnímu mlýnu a plni zážitků se vraceli domů. (foto)