Výlet 8. třídy na Pálavu

14.06.2022

Ve dnech 8. a 9. června podnikli žáci 8. třídy školní výlet na Pálavu. Nejdříve se za krásného počasí vydali na túru přes kopce Děvín a Stolová hora, ze kterých je krásný výhled do celé okolní krajiny včetně nádrže Nové Mlýny. Během této cesty prozkoumali zříceniny Dívčí hrady a Sirotčí hrádek. Po asi 15 km chůze večer dorazili do Mikulova na ubytování v útulném penzionu. Druhý den již nebyl tak fyzicky náročný. Žáci si prohlédli krásné historické město Mikulov, prošli zámeckou zahradu a navštívili zámek, kde se na výstavě dozvěděli spoustu informací o tom, jak vypadal život pod Pálavou ještě před příchodem Slovanů. Pak už žáky čekala jen cesta domů vlakem. Čekání na něj si zkrátili na hřišti s parkurovými a vodními prvky. (foto)