Výlety za poznáním

27.06.2022

Ve středu 22. června se za slunného počasí vypravili žáci 1. - 3. třídy na hrad Roštejn. Ve velkém altánu a v okolí hradu si vyzkoušeli, že lovit se dá i beze zbraní, a to pomocí zraku, sluchu a hmatu. Celý program, včetně hradní expozice, se nazýval Příroda skoro všemi smysly. (foto)

Žáci 4. třídy vyrazili ve stejný den hned brzy ráno na hrad Pernštejn. Cestu vlakem si pořádně užili. Po cestě z vlakového nádraží na hrad si prohlédli památeční tis, o kterém si přečetli pověst. Před prohlídkou hradu se nasvačili a zahráli bojovou hru. Nejvíce času strávili asi v obchůdku se suvenýry. Zpáteční cesta vlakem ubíhala velmi rychle. Do Bohdalova dorazili v 17 hod. (foto)

Ve středu na svůj výlet vyjeli i žáci 5. třídy. Podnikli výlet do zábavného parku Robinson v Jihlavě. Během tří hodin žáci vyzkoušeli všechny zábavné atrakce, který park nabízel a všechny si náramně užili. Odpoledne si prohlídli náměstí, hradby s vyhlídkou a nechyběla ani návštěva "mekáče". (foto)

Ve dnech 21. - 22. června navštívili žáci 9. třídy Kutnou Horu. Prohlédli si památku UNESCO, chrám sv. Barbory, kostnici v Sedlci a historický středověký důl, kde se těžilo stříbro. Projeli se na bobové dráze a motokárách. Ubytování v nově zařízeném kempu v Malíně a krásné slunečné počasí korunovalo příjemný výlet. (foto)