Výtvarná soutěž - houby

04.10.2022

Během celého měsíce září probíhala ve škole výtvarná soutěž s podzimní tématikou - houby. A stejně jako v lese, tak i ve škole hub přibývalo a přibývalo. Děti přinášely houby z papíru, látek a mnoha různých materiálů a přírodnin. Některé houby "seděly" v mechu, jiné v jehličí, některé dokonce na dortu z marcipánu. Houby byly malé i velké, abstraktní i téměř skutečné, že by je člověk měl chuť "utrhnout". Každou přestávku se shromáždil u výstavky hlouček dětí, které hledaly, co nového přibylo.

A která byla nejhezčí? O tom rozhodly samy děti, a nebylo to vůbec jednoduché. Každý dal hlas třem výrobkům, a tak nakonec získalo vítězství celkem 6 nejzdařilejších hub. Oceněni však byli všichni, protože každý vložil svůj nápad a snahu. (foto)