Starší články 

Ve čtvrtek 4. května se konal na fotbalovém stadionu ve Žďáru nad Sázavou turnaj v minifotbalu žáků 2. stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, mimo ZŠ Bohdalov také základní školy z Herálce, Svratky, Bobrové, Velké Losenice a žďárské školy Švermova a Palachova. Turnaj byl rozdělen do 2 skupin, naše škola byla zařazena do...

Ve středu 3. května navštívili žáci 3., 4. a 5. třídy Městské divadlo Žďár nad Sázavou, kde shlédli představení Divadla Scéna s názvem Vinnetou. Tam kde byl on, ušlechtilý syn náčelníka kmene Apačů, nemohl chybět ani Old Shatterhand, drtící ruka, oba ochránci všech utiskovaných a neúprosnými bojovníky proti bezpráví. Malí diváci s nimi zažili cestu...

Dne 2. května navštívili žáci 9. třídy Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou. Byla pro ně připravena beseda o spisovateli Karlu Čapkovi a knihovnická lekce. Žáci se seznámili s prostory a fungováním knihovny a mnozí z nich si zařídili průkazku a mohli si rovnou vypůjčit knihy.

Ve středu 26. dubna naši školu navštívil lektor EKO-KOMu s výukovým programem Tonda Obal na cestách. Každá třída z 1. až 7. ročníku strávila jednu vyučovací hodinu povídáním o recyklaci odpadů a možnostech dalšího zpracování. Aktivně si vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, prohlédli si výrobky z recyklovaných materiálů, shlédli...