Starší články

Ve dnech 9. – 12. listopadu se žáci 5. až 7. třídy zapojili do národní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž je zaměřená na porozumění informacím, řešení problémů, logické myšlení a rozvoj digitální gramotnosti. Ve školním kole kategorie Mini (5. tř.) bobříka informatiky ulovila Aneta Kolářová. V kategorii Benjamin (6. + 7. tř.) se úspěšnými řešiteli...

V pátek 12. listopadu byl pro žáky 3. třídy připraven preventivní program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Pravidla nejsou strašidla. Tříhodinový blok se věnoval pravidlům a jejich funkci. Žáci se za pomoci pohádkového příběhu zamýšleli nad pravidly a tím proč jsou pravidla důležitá. Proč je nutné umět se jimi řídit a...

Ve dnech 8. – 12. listopadu se žáci 9. třídy zapojili do Národního testování znalostí, které organizovala společnost Scio. Prostřednictvím testů z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů si žáci ověřili, co ovládají, ale také na čem je třeba ještě zapracovat, než odejdou ze školy. Díky testování si porovnají své výsledky s...

Ve čtvrtek 11. listopadu se ve Žďáru nad Sázavou konal Festival vzdělávání, přehlídka středních škol z blízkého i vzdálenějšího okolí a některých výrobních podniků. Žáci 9. třídy na festival zavítali, aby se inspirovali při výběru škol, na které si budou za nedlouho podávat přihlášky. Mohli si prohlédnout výrobky a projekty jednotlivých škol,...

4. listopadu se někteří žáci z šesté až deváté třídy zapojili do matematické soutěže Pythagoriáda. Pro každou kategorii bylo připraveno patnáct nelehkých příkladů na prostorovou představivost a logické uvažování. Úspěšným řešitelem se stal soutěžící, který získal 10 a více bodů. Jediným úspěšným řešitelem školního kola se stal žák 6. třídy Štěpán...

Rádi bychom Vám touto cestou představili skvělou novinku. Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení s logem školy, o kterém hlasovali žáci v minulých dnech. Objednávat zboží bude možné jen do 22. listopadu zde. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete...

Ve středu 3. listopadu se uskutečnil první technický kroužek pro žáky základních škol, který ve spolupráci s firmou Žďas a.s. připravila Vyšší odborná škola a Střední škola průmyslová Žďár nad Sázavou. Kroužek se konal v dílnách střední školy na pracovišti Strojírenská pod vedením mistrů odborného výcviku. Tématy kroužku bylo Zpracování dřeva a 3D...

Dne 3. listopadu navštívili žáci 4. - 9. třídy místní zemědělskou společnost Agras Bohdalov. Po přivítání a občerstvení si žáci prohlédli nově vybudovaný kravín, moderní dojírnu mléka, teletník a další zařízení. Dostalo se jim zajímavého výkladu a mimo jiné se také dozvěděli, že společnost Agras pravidelně se svými dojnicemi vyhrává české i...

V pondělí 1. listopadu jsme ve škole oslavili Halloween, svátek všech svatých. Žáci prvního stupně strávili den v krásně strašidelných kostýmech. Členové žákovského parlamentu si pro ně připravili několik zapeklitých úkolů, za jejichž splnění dostali sladkou odměnu. I na druhém stupni se objevilo několik duchů, zombie, strašáků, čarodějnic,...

V týdnu od 18. do 25. října se uskutečnilo online hlasování o nejhezčí školní motiv. Vítězem se stal motiv č. 1 (54 hlasů) a s tímto logem bude firmou Schools United vytvořena školní kolekce oblečení a doplňků. Předpokládaný termín otevření eshopu je stanoven na 8. listopad.