Starší články

Ve čtvrtek 30. června proběhlo v budově kulturního domu za přítomnosti starosty obce a členů Školské rady slavnostní ukončení školního roku. Paní ředitelka zhodnotila uplynulý školní rok a pak následovalo vyhodnocování soutěží a akcí, které se uskutečnily v druhém pololetí školního roku. Úspěšným žákům byla rozdána řada diplomů a věcných cen. Na...

V pátek 24. června se chlapci z 2. stupně zúčastnili turnaje v malé kopané, který pořádala základní škola v Nížkově. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, naši chlapci byli rozlosováni do základní skupiny spolu s dvěma výběry Nížkova - Nížkov "A" a Nížkov "C". Po prvním zápase s Nížkovem "C", který chlapci ovládli suverénním výkonem a výsledkem...

V pátek 24. června se žáci druhého stupně netradičně sešli ve škole v šest večer. Členové žákovského parlamentu totiž pro ně připravili přespání ve škole. Během večera proběhl turnaj ve vybíjené, společná večeře, promítání filmů i diskotéka. Třídy na noc zaplnily různé pelíšky, matrace a karimatky, spacáky, peřiny i plyšáci. V pozdních hodinách...

Dne 27. června byli prvňáčci pasováni na čtenáře. V knihovně se rozloučili se Slabikářem, který je provázel po dobu několika měsíců. Dokázali, že pilná práce se vyplatila a otevřela jim tak svět krásných knížek, pohádek, příběhů a básniček. (foto)

Ve středu 22. června se za slunného počasí vypravili žáci 1. - 3. třídy na hrad Roštejn. Ve velkém altánu a v okolí hradu si vyzkoušeli, že lovit se dá i beze zbraní, a to pomocí zraku, sluchu a hmatu. Celý program, včetně hradní expozice, se nazýval Příroda skoro všemi smysly. (foto)

Naše škola se zapojila do projektu v rámci výzvy Průša pro školy, v kterém nám firma Prusa Research zapůjčila 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3S+. Cílem projektu je do tří měsíců navrhnout, vymodelovat a pak vytisknout na 3D tiskárně učební pomůcku a poskytnout ji do platformy výukových materiálů. Do projektu jsme se pustili s žáky 8. třídy, kteří...

V pondělí 20. června navštívili žáci 3. ročníku preventivní program, který pro ně nachystal na ZŠ Palachova Český červený kříž. Žáci se na šesti stanovištích seznámili s nebezpečími a riziky, které na ně mohou v běžném životě číhat, ale také se zásadami první pomoci. Asi nejvíce děti zaujalo stanoviště, kde stálo hasičské auto a kde byly děti...

Na čtvrtek 16. června vyhlásil žákovský parlament na druhém stupni naší školy No Backpack Day, den bez batohů. Žáci si svoje věci místo do běžných batohů naskládali do čehokoli, co je napadlo, fantazii se meze nekladly. A tak jsme mohli vidět žáky vezoucí dětské kočárky, nesoucí nákupní košíky, krabice, různé tašky, koše na prádlo, pytle, klece na...

V pátek 17. června proběhl v Nížkově 18. ročník turnaje v malé kopané, kterého se zúčastnily týmy z Nížkova, Sázavy, Nového Veselí, Polničky, Velké Losenice a Bohdalova. Naši školu reprezentovali žáci 4. a 5. třídy. První dva zápasy ve své skupině sice prohráli, ale v boji o páté místo "rozsekali" Nížkov 16:1, kde se každému z hráčů, včetně...

V úterý 14. června se žáci 6. třídy vydali na školní výlet do lanového parku Outdoor Domanín u Bystřice nad Pernštejnem. Počasí nám přálo, po cestě autobusem do Bystřice nad Pernštejnem jsme absolvovali 3 km dlouhou pěší "túru" k rekreačnímu areálu Borovinka. Jako první si žáci vyzkoušeli samotný lanový park, který se nachází přímo v lese ve výšce...